Konopný olej 250 ml

Konopný olej Konopný olej

Dostupnosť: Na sklade

10,00 €

Krátky popis

Panenský konopný olej sa lisuje za studena zo semien konope siateho (lat. Cannabis sativa). Neobsahuje žiadne psychoaktívne látky. Má jemnú vôňu a výraznú orieškovú chuť.

* Požadované políčka

10,00 €

Panenský konopný olej sa lisuje za studena zo semien konope siateho (lat. Cannabis sativa). Neobsahuje žiadne psychoaktívne látky. Má jemnú vôňu a výraznú orieškovú chuť. Vo Veľkej Británii sa používa ako podporný prostriedok pri liečbe AIDS. Tento olej pôsobí predovšetkým ako antibiotikum, jeho účinok je veľmi všestranný.

Charakteristika konopného oleja

Čistý konopný olej obsahuje ideálnu zásobu polynenasýtených mastných kyselín (Omega 3 a 6), enzýmov, fytosterolov, vitamínov A, B, C, D, E a K, proteínov i minerálov (draslíku, vápniku, železa a horčíku). Olej je hypoalergénny, priaznivo obnovuje hydratačnú lipidovú pH rovnováhu. Obsahuje kyselinu linolovú a linoleovú. Podporuje bunkový metabolizmus.

Účinky konopného oleja

  • Posilňuje imunitu
  • Má výrazné protirakovinové účinky
  • Chráni pred zápalmi
  • Rieši kožné problémy napr. opary, plesne, kvasinky, akné, ekzémy, zádery, rozpraskanú kožu, spáleniny apod.
  • Podporuje srdcovú činnosť
  • Znižuje hladinu homocysteinu (tukov v krvi, ktoré spôsobujú aterosklerózu – tá býva vo väčšine podmienená dedičnou dispozíciou – kedy telu chýba vitamín B6 a 12 a kyselina listová) v krvi
  • Regeneruje a pôsobí proti bolesti kĺbov, chrbtice a svalov
  • Podporuje správnu funkciu čriev a priaznivo pôsobí proti zápche
  • Kladne pôsobí na oči a ľadviny

Konopný olej a použitie

Vnútorne – jedna kávová lyžička denne pri alebo po jedle. Deti 2 až 3 kvapky užívať do jogurtov. Pri zápchach používať jedenkrát denne ráno pred jedlom nalačno jednu kávovú lyžičku. U pacientov po chemoterapii jednu polievkovú lyžicu denne.

Vonkajšie – na kožné problémy sa maže priamo na postihnuté miesta, i na kĺby, chrbticu alebo bedrá

Konopný olej a použiteľnosť

Trvanlivosť konopného oleja je pri teplote od 5˚C do 15˚C jeden rok, po otvorení olej uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 3 mesiacov. Olej sa nesmie variť, musí sa ukladať do tmy a chrániť pred svetlom.


poslať dotaz

Ďalšie informácie

balenie 250 ml, 1000 ml
viace info (PDF) konopny-olej.pdf
Krajina pôvodu Maďarsko

Kategórie