Faon 41 - Bylinná masť 75 ml

Faon 41 - Bylinná masť 75 ml

Dostupnosť: Nie je na sklade

4,80 €

Krátky popis

Mimoriadne účinná masť s vysokým obsahom peruánskeho balzamu.

Mimoriadne účinná s vysokým obsahom peruánskeho balzamu (20%), ktorý:

 • Značne podporuje hojenie pri vážnejších žilných problémoch
 • Veľmi priaznivo pôsobí predovšetkým pri reumatických ochoreniach
  •  Drobných kĺbov (ako zábal) a
  •  upchatých karpálnych tuneloch (obmedzenie hybnosti a zväčšenie kĺbov ruky od zápästia ku končekom prstov)
 • Urýchľuje hojenie
  •  bercových vredov
  •  plesňových ochorení
  •  lupienky
  •  ekzémov
 • Výrazne pomáha hojiť omrzliny, opary, opuchliny, zapareniny, preležaniny, popáleniny
 • Odstraňuje drobné jazvy, vyrážky, zápaly pleti, podráždenia pleti
 • Rýchle chráni organizmus po bodnutí hmyzom (aj kliešťom)

Použitie:

 • aplikovať na postihnuté miesta (nepoužívať na otvorené rany) niekoľkokrát denne
 • bežne používaná ako univerzálna hojaca masť

Zloženie: 

vysoký obsah zmesi peruánskeho balzamu (20% !), extraktu nechtíka lekárskeho, prírodných salicylátov a zinku, voda, slnečnicový olej, včelí vosk, glycerín.

Balenie:

tuba 75 ml (ako bežné balenie zubnej pasty)

Čo to je PERUÁNSKY BALZAM ?

Vzhľadom na časté otázky, neznalosti a tiež k podceňovaniu tohto prostriedku – a to ako laickom tak odbornou verejnosťou – dovoľte mi samostatnú kapitolu na túto tému:

Peruánsky balzam je prírodná živica, ktorá sa získava z večne zeleného stromu rastúceho v strednej časti Americky – v Hondurase, Guatemale, Peru a okolitých štátoch s názvom Myroxylon balsamum HAROMS var. Pereirae, patriacich medzi Papilionaceae (Viniaceae). Balzam je vlastne vytekajúca, tuhnúca miazga tvoriaca sa pod novou kôrou stromu po násilnom narušení – narezaní (asi ako u prasknutej či narezanej kôry borovice). Domorodci ju vždy raz ročne (v novembri, decembri) zbierajú do šatiek, ktoré potom lisujú a vyvárajú. Peruánsky balzam je používaný už niekoľko sto rokov pôvodne indiánskymi liečiteľmi a to ako vnútorne tak aj na vonkajšie použitie. Je taktiež používaný na balzamovanie zosnulých.

V modernej medicíne  je používaný len niekoľko posledných rokov. Pre svoju širokú účinnosť je súčasťou radu lekárskych receptov. Interne pri chorobách močového mechúra a pľúc, v prípravkoch na vonkajšie použitie ako účinný prostriedok proti vonkajším parazitom. Má značné dezinfekčné účinky, pôsobí ako mierne anestetikum (zmierňuje bolesť). Uvádzaný je tiež ako prísada sirupov proti kašľu.

dermatológii sa využíva ako protizápalový prostriedok a podporujúci granuláciu (utváranie-spevnenie) kožných buniek predovšetkým u nehojacich sa rán, bercových vredoch, lupienke a niektorých druhoch kŕčových žíl. Práve pre tieto jeho účinky je v spojení s niektorými ďalšími prírodnými látkami často využívaný v mastiach proti lupienke, bercovým vredom, plesňovým ochoreniam pokožky a ekzémov. Je tiež obsiahnutý vo vyrábaných univerzálnych krémoch na popraskanú a citlivú pokožku pre jej upokojenie a už vyššie zmenenú granuláciu.

Nie každý sa však do jeho spravovania pustí. Na získanie Peruánskeho balzamu je nutný spoľahlivý zdroj, pretože býva často falšovaný. Je tiež náročný na spracovanie, pretože sa ťažko prepája s masťovým základom (olej, voda) a usadzuje sa na plniacich zariadeniach (nerez). V našich podmienkach s ním pracujú len 2-3 výrobcovia, ktorí sú schopní sa s jeho vlastnosťami vysporiadať, avšak v tak vysokej koncentrácii je len v prípravku FAON 41. Výsledky pri jeho použití stoja za to.


poslať dotaz

Ďalšie informácie

balenie 75 ml
viace info (PDF) faon-41-bylinna-mast.pdf
Krajina pôvodu Česká republika

Kategórie