Extra panenský olivový olej

extra panenský olivový olej 500ml extra panenský olivový olej 500ml extra panenský olivový olej 1l

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Na sklade

8,50 €

Krátky popis

Olivový olej je už u nás veľmi známy. Vďaka svojim pozitívnym účinkom na zdravie, ktoré sa po storočia prejavujú najmä u stredomorských národov sa jeho používanie veľmi rýchlo ujalo aj u nás.

* Požadované políčka

8,50 €

Olivový olej je už u nás veľmi známy. Vďaka svojim pozitívnym účinkom na zdravie, ktoré sa po storočia prejavujú najmä u stredomorských národov sa jeho používanie veľmi rýchlo ujalo aj u nás. Druhov olivových olejov je celá rada podľa ich pôvodu a spracovania. Sú rôzne označované a nazývané a ich určenie je tiež rôzne podľa potreby a kvality. Tí, ktorí kladú dôraz hlavne na svoje zdravie a majú záujem užívať olivový olej predovšetkým na tento účel vedia, že najúčinnejším olejom pre tieto účely ( do studenej kuchyne a pre používanie na lyžičku) je Panenský olivový olej. Aj medzi panenskými olivovými olejmi však býva veľký rozdiel, opäť podľa svojho pôvodu a spracovania – technológie. Obsah látok týchto olejov, napr. kyslosť, potom býva rozdielna a tým sa líši aj účinnosť samotných olejov. Za najúčinnejšie panenské olivové olejesú považované oleje jednodruhové ( z jedného druhu olív), získavané mechanickým lisovaním za studena z olív bez kôstok. Svoju úlohu v kvalite zohráva aj podnebie a starostlivosť o olivovníky pri ich pestovaní.

Takýmto prvotriednym panenským olejom je EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ pochádzajúci z kláštora AGIA TRIADA (Svätá Trojica) na Kréte. Olivy, z ktorých sa tento olej lisuje, pochádzajú výhradne z olivových hájov priľahlých ku kláštoru Agia Triada. Mnísi tohto kláštora sa o „svoje“ olivové háje starajú už po celé storočia a olivy pre lisovanie tohto oleja starostlivo vyberajú, čo mu dodáva tú najvyššiu možnú kvalitu, jemnosť a nenahraditeľnú chuť. Olivy na výrobu tohto exkluzívneho oleja sú jednodruhové. Olej sa v kláštore lisuje tradičným spôsobom za studena a je z prvého lisu. Vzhľadom k svojej jedinečnosti získal ochrannú známku I.G.P. (jedná sa o chránené zemepisné označenie, ktoré sa udeľuje výrobkom chráneným nariadením Rady (ES) č. 509/2006).

Charakteristika:

EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ má veľmi lahodnú chuť, mimoriadnu jemnosť a nádherne vonia. Každý odborník ocení veľmi nízku kyslosť, ktorá je 0,02%. Neobsahuje cholesterol. Obsahuje mono-nenasýtené mastné kyseliny (monokarboxylové kyseliny), ktoré sú základom pre tvorbu bielkovín. Ďalej obsahuje vitamín A e E (tokoferol) – vitamín rozpustný v tukoch, ktorý chráni bunkové membrány = slúži ako dôležitý antioxidant (chráni pred vznikom rakoviny a cievnych chorôb). Panenský olivový olej podporuje trávenie a tiež sa považuje za veľmi dobré laxatívum (preháňadlo), ktoré podporuje peristaltiku (pohyby – prečisťovanie) čriev, ich uvoľnenie a vyprázdňovanie pri zápche ( o spôsobe a dávkovaní za týchto okolností je možné sa poradiť, viď. Mimoriadne služby).


poslať dotaz

Ďalšie informácie

balenie 500 ml, 1 l
viace info (PDF) Nie
Krajina pôvodu Kréta

Kategórie