BIO mletá káva EL PALOMAR 100% arabica

BIO mletá káva EL PALOMAR 100% arabica 250 g BIO mletá káva EL PALOMAR 100% arabica 250 g BIO mletá káva EL PALOMAR 100% arabica 1 kg

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Na sklade

5,50 €

Krátky popis

Je to predovšetkým nadmorská výška nad 1300 m n. m., Ktorá dáva káve mimoriadne jemnú chuť a vynikajúcu arómu. Kávovníky v Peru rastú v tieni väčších stromov, sú tak chránené pred slnkom, majú zaistenú dostatočnú vlahu a výživu.

* Požadované políčka

5,50 €

Je to predovšetkým nadmorská výška nad 1300 m n. m., Ktorá dáva káve mimoriadne jemnú chuť a vynikajúcu arómu. Kávovníky v Peru rastú v tieni väčších stromov, sú tak chránené pred slnkom, majú zaistenú dostatočnú vlahu a výživu. Vďaka týmto podmienkam sú vitálne a prirodzene odolné pred napadnutím škodcami a chorobami. Je teda možné pestovať je bez použitia chemického ošetrenia a zachovať tak podmienky ekologického hospodárenia.

Zber červených plodov kávovníka, ktorým sa hovorí kávové čerešne, prebieha od apríla do septembra. Plody nedozrievajú súčasne, ale postupne, zhruba po 15 dňoch a postupne podľa zrelosti sa tiež zberá. Ďalšie spracovanie prebieha strojovo, kedy sa plody zbaví prvý červenej šupky. Potom sa nechajú asi 12 - 30 hodín fermentovať a následne sa premyte vodou. Takto spracované bôby sa sušia na slnku a predávajú na miestnych trhoch. Káva určená k exportu sa potom ešte zbaví druhej šupky. Až v krajinách, kam bola káva vyvezená, sa praží. Praženie potom káve dodá konečné arómu.


poslať dotaz

Ďalšie informácie

balenie 250 g, 1 kg
viace info (PDF) bio-kava-el-palomar-100-arabica.pdf
Krajina pôvodu Peru

Kategórie